شعار سال 97-1
 
  
دوشنبه 16 تير 1399   11:35:54
مقالات
سه‌شنبه 5/9/1387
مقاله کارشناس ارشد تحقيق در ارتباطات

ادامه مطلب...

مصرف حدود 900 ميليون متر مکعب گاز در روزهاي آغازين هفته گذشته، عنوان خبري بود که بر روي خروجي سايت شانا قرار گرفت " سه شنبه 28 آبان" .

اين خبر از افزايش معادل 236 ميليون متر مکعبي مصرف نسبت به همين ايام در سال گذشته حکايت دارد. يعني حدود 35% افزايش مصرف روزانه گاز!

بر همين اساس رشد مصرف گاز در ايران به ميانگين ساليانه 12% پيش بيني مي شود در حاليکه در مقابل، رشد مصرف جهاني گاز معادل کمتر از 2% در سال است!

توليد با تمامي قوا از ميادين گازي کشور ( مشترک و غير مشترک ) در فصل زمستان و مصرف همزمان آن در کشور، دونده اي را مي ماند که هر چه تلاش مي کند به خط پايان نمي رسد!

با فرا رسيدن موج جديد سرما و نزديک شدن به فصل زمستان و لزوم پيش بيني نيازها و تامين آن به نظر مي رسد به منظور جلوگيري از بروز مجدد مشکلات سال قبل، سازمانهاي مسئول در امر تامين گاز طبيعي مصرفي براي صنايع، نيروگاهها و مصارف خانگي بايستي تمهيدات بيشتري بينديشند.

با اعلام مصرف 900 ميليون متر مکعبي در ايامي که هنوز سرماي زمستان کاملاً مشهود نيست زنگ خطري است که توجه بيشتري را مي طلبد.

اين رشد روز افزون به نظر مي رسد دلايل گوناگوني از جمله عدم صحيح و مناسب از گاز، سهولت استفاده، مناسب و پايين بودن هزينه، عدم وجود الگوهاي مناسب مصرف، استاندارد نبودن تجهيزاتي که از گاز استفاده مي کنند، عدم توسعه خطوط لوله سراسري انتقال گاز، عدم پوشش مناسب در فصل سرما از سوي مردم در منازل، محل کار و ... داشته باشد که لزوم اصلاح بينش و نگاه عمومي به مصرف گاز و فرآورده هاي فسيلي به عنوان " يک ثروت خدادادي و تمام نشدني " را مي طلبد.

لازم است سازمانهاي مسئول در امر اطلاع رساني و تعيين الگوهاي مناسب مصرف تلاش مضاعفي از خويش براي آگاهي عمومي در جهت ايجاد فرهنگ صرفه جويي و استفاده مناسب از گازهاي طبيعي نشان دهند.



مجيد بوجار زاده

کارشناس ارشد تحقيق در ارتباطات

 
سه‌شنبه 30/7/1387

مقاله کارشناس امور پژوهش و فناوري شرکت گاز استان خراسان رضوي

ادامه مطلب


"مقاله کارشناس امور پژوهش و فناوري شرکت گاز استان خراسان رضوي با عنوان" Modeling of Gas Condensate Flow through Chokes Using Adaptive Network Based Fuzzy Inference System (ANFIS) Neural" جهت ارائه بصورت پوستر در ششمين کنفرانس بين المللي اکتشاف و توليد نفت و گاز درکشور پرو، مورد پذيرش واقع و چکيده آن در کتابچه همايش چاپ گرديد.



لينك : http://www.ingepet.com/ingles/programatecnico.asp

 
چهارشنبه 19/4/1387
 
123>>>


مجری سایت : شرکت سیگما